Hajdúböszörmény Város Önkormányzata 2024. október 31. nappal egy olyan személyt nevezett ki az önkormányzati vagyont kezelő cég élére, akit a bíróság 2018-ban - közel 400 millió forintos áfacsalás miatt - jogerősen elítélt. Nagy Imre a HAJDÚ-COOP Zrt. vezérigazgatójaként fogadott be fiktív, valótlan tartalmú számlákat, amiért a bíróság 2 év börtönbüntetést szabott ki rá, amelynek végrehajtását 2 évre felfüggesztette. Ez az „aprócska malőr” azonban nem bizonytalanította el a képviselőtestület többségét abban, hogy a férfire bízzák a város vagyonának kezelését.
Nagy Imrét gazdasági bűncselekmény elkövetése miatt ítélték el (Fotó: Hajdúböszörmény város hivatalos oldala)
Hajdúböszörmény politikai viszonyait átrajzolta a 2024-es helyhatósági választás: a várost 2006 óta vezető Fidesz-KDNP-s polgármester alulmaradt a néhány éve létrejött Böszörményi Harmadik Oldal Egyesület jelöltjével, Göröghné Bocskai Évával szemben. A kormánypárt ráadásul nemcsak a polgármesteri pozíciót, hanem a hosszú ideje meglévő testületi többségét is bukta, hiszen a Böszörményi Harmadik Oldal Egyesület 7, míg a Fidesz-KDNP csak 6 képviselői mandátumot szerzett.
A hivatalát októberben elfoglaló Göröghné Bocskai Éva úgy döntött, lecseréli a Hajdúböszörményi Vagyonkezelő Zrt. addigi igazgatósági elnökét. Helyére azt a Nagy Imrét szemelte ki, akinek feleségével sok-sok éve barátnői viszonyt ápol. Éppen ezért biztosan tudnia kellett arról, hogy jelöltjét néhány éve jogerősen elítélte a bíróság gazdasági bűncselekmény - közel 400 millió forintos áfacsalás - elkövetése miatt, amit a HAJDÚ-COOP Zrt. vezérigazgatójaként követett el, úgy, hogy valótlan tartalmú számlákat fogadott be egy fiktív számlázásokra szakosodott cégtől, azért, hogy az általa irányított társaság áfa fizetési kötelezettségét csökkentse.
Göröghné Bocskai Éva szoros kapcsolatot ápol Nagy feleségével
A polgármester asszony ennek ellenére nem érezte úgy, hogy erkölcsileg támadható Nagy kinevezése, a képviselőtestület elé tolta „pártfogoltját” (aki a meghallgatását olyan ruházatban jelent meg, mintha csak a sarki zöldségeshez ugrott volna be almát vásárolni), amely a Böszörményi Harmadik Oldal Egyesület többségével megszavazta a férfi pozícióba helyezését.
Nagy Imre ilyen ruházatban jelent meg a képvielőtestületi meghallgatásán - lehet, előtte zöldségesben volt?
Nem sokkal később a frissen kinevezett igazgatósági elnök egy csekély példányszámú helyi újságban meghirdette a Fürdökerti Étterem üzemeltetési jogát. Tette ezt egy személyben, kizárólag a saját szempontjai alapján. Tekintettel arra, hogy a vendéglátó-egység éves árbevétele 120 millió forint körül mozgott, pályázatot kellett volna kiírni az üzemeltetési jog értékesítése tárgyában, azonban Nagy Imre - vélhetően - nem akart nyűglődni ilyen „felesleges” dologgal, a közbeszerzési törvényt megkerülve, egymaga intézte az üzletet.

A kiválasztott társaság az OFFICE4U Kft. lett, amelynek évente 12 millió 600 ezer forintot (havonta 1 millió 50 ezer forintot) kell fizetnie az évi mintegy 120 milliós árbevételt produkáló étterem üzemeltetési jogáért. A társaság egyébként nem túl acélos gazdasági eredménnyel büszkélkedhet: a legutolsó, 2023. évi mérlege szerint 74 millió forint nettó árbevételt realizált. A vállalkozás korábban nem foglalkozott éttermi vendéglátással, tehát referenciával nem rendelkezik. Így viszont nehéz megfejteni, miért pont ezt a kft.-t választotta ki Nagy, amikor olyan társaság is jelentkezett, amely nagyobb összegű bérleti díj megfizetésére is hajlandó lett volna.
A Privátkopó bűnügyi portál értesülése szerint az ügyben - a közbeszerzési törvény megsértése gyanúja miatt - bejelentés érkezett a Közbeszerzési Hatóság elnökéhez, valamint - hűtlen kezelés gyanújával - feljelentés született, amelyet megkapott az illetékes bűnügyi hatóság.
A témában több alkalommal kerestük Göröghné Bocskai Éva polgármestert és Nagy Imrét, a Hajdúböszörményi Vagyonkezelő Zrt. igazgatósági elnökét, de egyikük sem válaszolt a kérdéseinkre. |