Ma: 2024.06.01. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Jogháló
Mile: a titkosszolgálatok jogszerű működését alapjaiban kérdőjelezi meg a Laborc-Portik-ügy
Heti Válasz/B.A. 2013. 02. 01. 12:08:00

Amióta Magyarországon demokrácia van, hasonlóan súlyos, a titkosszolgálatok jogszerű működését alapjaiban megkérdőjelező üggyel nem találkoztunk - állítja a Laborc-Portik-ügyről Mile Lajos, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának LMP-s tagja.



A Heti Válasz Online értesülése szerint Mile Lajos tegnap írásbeli kérdést nyújtott be Pintér Sándor belügyminiszterhez „a nemzetbiztonsági szolgálatok és a szervezett bűnözés kapcsolatával összefüggő nyitott kérdések, különös tekintettel Laborc Sándor korábbi NBH-főigazgató és Portik Tamás, a hazai szervezett bűnözés egyik kulcsfigurája között létrejött találkozók körülményeire és azok nyilvánosságára" címmel.

Az LMP-s politikus utal arra, hogy a nemzetbiztonsági bizottság már több meghallgatáson túl van - egyebek mellett Laborc Sándorén (felső kép) -, „és időközben keletkezett némi iratismeretünk is, így nyugodtan kijelenthetjük, hogy amióta a szolgálatok jogállami keretek között működnek, azóta hasonlóan súlyos, a nemzetbiztonsági szolgálatok jogszerű működését alapjaiban megkérdőjelező üggyel nem találkoztunk".

Mile már tavaly decemberben kezdeményezte, hogy a nemzetbiztonsági bizottság döntsön ténymegállapító vizsgálat elrendeléséről - melyről a testület egyhangú támogató döntést hozott. A képviselő az írásbeli kérdéshez fűzött kommentárban leszögezi: „bízom abban, hogy a vizsgálat elindításával kapcsolatos technikai kérdésekről és ezzel együtt a vizsgálati munka elindításáról már első februári ülésünkön döntés születik".

A Heti Válasz január közepén azt írta: Portik Tamás (alsó kép) azt a feladatot kaphatta az előző ciklusban az NBH-s Laborc Sándortól, hogy gyűjtsön vagy gyártson a Fidesz vezetőire nézve terhelő információkat. Cikkünkben utaltunk rá, hogy a Portik-Laborc-összejövetelt egyszer Budán, egyszer pedig a Liszt Ferenc téri Menza Étteremben ejtették meg - és az Alkotmányvédelmi Hivatalban fellelt számlák tanúsága szerint a fogyasztás költségeit valószínűleg az adófizetők állták. Arról is vannak információink, hogy a párbeszéd vélhetően nem merült ki a két személyes találkozóban - hiszen a folyamatos kapcsolattartás technikai feltételeinek megteremtéséért mind Portik, mind Laborc tett lépéseket.

Mindezek alapján Mile írásbeli kérdésében azt tudakolja a belügyminisztertől, hogy:

1. Van-e tudomása arról, hogy tavaly ősszel az Alkotmányvédelmi Hivatalnál az üggyel összefüggésben folytatott belső vizsgálatot követetően, vagy akár azzal párhuzamosan, illetve azon túl zajlik-e, vagy zajlott-e belső vizsgálati munka a Belügyminisztérium alá tartozó rendvédelmi szerveknél, illetve a nemzetbiztonsági szolgálatoknál? Ön, a megismert információk birtokában, elrendelt-e további vizsgálatokat az üggyel összefüggésben?

2. A Laborc Sándor és Portik Tamás közötti találkozók kapcsán a rendelkezésre álló információk értékelése nyilván - kellő alapossággal - időközben megtörtént, így adódik a kérdés; tett-e feljelentést Ön, vagy az Ön irányítása alá tartozó hivatalos szervek illetékes vezetői közül bárki?

3. A Hír Tv-ben elhangzottak szerint 29 évre titkosították az üggyel összefüggő lehallgatási dokumentumokat. Megtörtént-e a vonatkozó dokumentumok - bizottsági ülésünkön is javasolt - kiértékelése, és van-e már döntés arról, hogy mikor, milyen mértékben és mit hozhatnak az üggyel összefüggésben nyilvánosságra?

További friss információk
Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják a Fidesz tiszabői jelöltjét
Gyanúsítottként hallgatta ki a nyomozó főügyészség a szocialista Molnár Zsoltot
Felfüggesztették az MSZP-s Molnár Zsolt mentelmi jogát
Kormánytisztviselők kenőpénzért cserébe európai uniós támogatások elnyerésében működtek közre
Korrupció miatt gyanúsítottként hallgatta ki a Központi Nyomozó Főügyészség Baja Ferenc volt minisztert
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat