Vádemelést javasol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az ügyészségnek egy személybiztonságra, takarításra és szakosodott budapesti bűnözői csoport 22 tagja ellen, akik több mint kilencszázmillió forint áfát csaltak el az adóhatóság napokban befejeződött nyomozása szerint - közölte a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága.
Költségvetési csalás miatt vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség Nobilis Kristóf ellen az Agrárminisztériumot érintő, több mint kétmilliárd forintos hűtlen kezeléssel összefüggő ügyben.
A Fővárosi Törvényszék október 22-én tartott előkészítő ülést annak a három férfinak az ügyében, akiket a „Muzsikáló Magyarország 2018” pályázattal kapcsolatban vesztegetés elfogadásának bűntettével vádol az ügyészség. A vádirat szerint egy, a magyarországi cigányzene támogatására és népszerűsítésére irányuló pályázatban a közalkalmazotti jogviszonyban lévő I., II. és III. rendű vádlott több alkalommal jogtalan előnyt, azaz „visszacsorgatást” kért a pályázatban nyertes éttermekben játszó zenészektől.
Az ügyészség fellebbezésére súlyosították a büntetését annak a szécsényi férfinak, aki társaival hamis munkáltatói igazolások benyújtásával akart kölcsönöket felvenni egy pénzintézettől. Társával összesen 14 millió forinttal akarták megkárosítani a hitelező társaságot.
Két egészségügyi intézményt érintő, félmilliárd forintot meghaladó kárértékű csalássorozat ügyében több mint ötven gyanúsítottat hallgattak ki a budapesti gazdaságvédelmi nyomozók. Az eljárás során többek között egy jachtot is lefoglaltak.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt folytat nyomozást a büntetés-végrehajtási intézetbe tiltott módon bevinni tervezett tárgyak ügyében.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontjával egyezően a másodfokú bíróság is bűnösnek találta azt az orvost, aki éveken keresztül vesztegetési pénzt fogadott el.
A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség vádirata alapján elítélték - első fokon - azt a férfit, aki a börtönből szervezett és követett el csalásokat. A bíróság a társai bűnösségét is megállapította. Az ügyészség több vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.
Fordulat történt az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárbotrányában, amelynek főszereplői ellen februárban emelt vádat a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. A mintegy 300 milliárd forintos becsült vagyonnal rendelkező Fidesz-közeli üzletember, Jellinek Dániel terhelő vallomást tett önmagára.
Egy 54 éves nő az interneten került kapcsolatba egy, magát Jemenben dolgozó orvosnak kiadó férfival. Ismerkedni kezdtek, a férfi nagyon kedvesen udvarolt, majd hamar megbeszélték, hogy eljön Magyarországra meglátogatni újdonsült szerelmét. Ehhez különböző összegeket kért kölcsön.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség 2020 májusában emelt vádat egy volt ügyvéddel szemben 4 rendbeli, különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, különösen nagy értékre üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette, és több jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt - tudta meg a Privátkopó bűnügyi portál.
Magyarországon először csapott le aktívan tevékenykedő "nigériai csalókra" a rendőrség - jelentette be Álmos Gergő, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kiberstartégiai Osztályának vezetője, Budapesten. Elmondta, a sértettek között volt olyan, akitől 71 millió forintot csaltak ki.
Csomagküldős csalások miatt volt nemzetközi elfogatóparancs érvényben a 27 éves ukrán fiatalemberrel szemben.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 35 éves nővel szemben, aki postavezetőként több mint 7 millió forintot csalt el az ügyfelektől.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetése súlyosítását annak a nőnek, aki másfél millió forintot kért egy házaspártól azért, hogy 30 millió forint Európai Uniós pályázati pénzhez juttassa őket.