Több, mint 100 millió forint adót csalt el négy ember egy személybiztonsági cégen keresztül, vádat emeltek ellenük - tájékoztatott a Somogy Vármegyei Főügyészség.
A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmény feljelentésének elmulasztása és befolyással üzérkedés bűntette miatt nyújtott be vádiratot dr. Schadl György és három társa ellen a Fővárosi Törvényszéken.
Vesztegetés elfogadása miatt indult eljárás egy 52 éves fül-orr-gégész orvos ellen - közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A bíróság 30 napra elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét.
Költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználásának gyanújával tett feljelentést az Integritás Hatóság a Nemzeti Adó-és Vámhivatalnál (NAV) három olyan projekt miatt, amelyek a Magyar Halgazdálkodási Operatív Programban (MAHOP) összesen 487 millió forint európai uniós támogatásban részesültek a Nógrád vármegyei Kazár és Mátraverebély községekben.
Egy helyi lakos idén tavasszal tett feljelentést a Berettyóújfalui Rendőrkapitányságon amiatt, hogy több millió forintot csaltak ki tőle. Elmondta, hogy 2021 májusában megismerkedett egy nővel, aki ezt követően több alkalommal különböző összegekért „jósolt” neki.
Egy nő tett feljelentést 2023-ban, mert egy férfi tévedésbe ejtette és több millió forinttal megkárosította. A debreceni rendőrök eljárást indítottak, majd azonosítottak egy 59 éves ukrán állampolgárt.
Vádemelést javasol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az ügyészségnek egy személybiztonságra, takarításra és szakosodott budapesti bűnözői csoport 22 tagja ellen, akik több mint kilencszázmillió forint áfát csaltak el az adóhatóság napokban befejeződött nyomozása szerint - közölte a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága.
Költségvetési csalás miatt vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség Nobilis Kristóf ellen az Agrárminisztériumot érintő, több mint kétmilliárd forintos hűtlen kezeléssel összefüggő ügyben.
A Fővárosi Törvényszék október 22-én tartott előkészítő ülést annak a három férfinak az ügyében, akiket a „Muzsikáló Magyarország 2018” pályázattal kapcsolatban vesztegetés elfogadásának bűntettével vádol az ügyészség. A vádirat szerint egy, a magyarországi cigányzene támogatására és népszerűsítésére irányuló pályázatban a közalkalmazotti jogviszonyban lévő I., II. és III. rendű vádlott több alkalommal jogtalan előnyt, azaz „visszacsorgatást” kért a pályázatban nyertes éttermekben játszó zenészektől.
Az ügyészség fellebbezésére súlyosították a büntetését annak a szécsényi férfinak, aki társaival hamis munkáltatói igazolások benyújtásával akart kölcsönöket felvenni egy pénzintézettől. Társával összesen 14 millió forinttal akarták megkárosítani a hitelező társaságot.
Két egészségügyi intézményt érintő, félmilliárd forintot meghaladó kárértékű csalássorozat ügyében több mint ötven gyanúsítottat hallgattak ki a budapesti gazdaságvédelmi nyomozók. Az eljárás során többek között egy jachtot is lefoglaltak.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt folytat nyomozást a büntetés-végrehajtási intézetbe tiltott módon bevinni tervezett tárgyak ügyében.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontjával egyezően a másodfokú bíróság is bűnösnek találta azt az orvost, aki éveken keresztül vesztegetési pénzt fogadott el.
A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség vádirata alapján elítélték - első fokon - azt a férfit, aki a börtönből szervezett és követett el csalásokat. A bíróság a társai bűnösségét is megállapította. Az ügyészség több vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.
Fordulat történt az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárbotrányában, amelynek főszereplői ellen februárban emelt vádat a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. A mintegy 300 milliárd forintos becsült vagyonnal rendelkező Fidesz-közeli üzletember, Jellinek Dániel terhelő vallomást tett önmagára.